% promocje
no fi se de ru en pl

HollandHouse

Hotele butikowe – luksusowe i wyjątkowe miejsca noclegowe

Oryginalne, luksusowe wnętrza i kameralna atmosfera wyróżniają hotele klasy boutique. Więcej informacji o tego typu hotelach znajdziecie Państwo na naszym blogu.

Hotele klasy boutique – co je wyróżnia?

Hotel hotelowi nierówny. Obiekty te różnią nie tylko standardem wyposażenia i liczbą hotelowych gwiazdek. Możemy je również podzielić na takie, które mają swój własny styl, i takie, którym nie zależy na oryginalności.

Hotele, w których zastosowano niepowtarzalne rozwiązania architektoniczne i postawiono na oryginalny wystrój wnętrz, to właśnie hotele butikowe. Samo słowo „boutique” wywodzi się z języka francuskiego i oznacza mały sklep, przeważnie z odzieżą lub galanterią, oferujący produkty ekskluzywne, wyrafinowane, niespotykane w innych miejscach. Podobnie jest z hotelami tej klasy, które największą wagę przywiązują do tego, aby być obiektami niepowtarzalnymi, a jednocześnie luksusowymi. Z reguły są to niewielkie budynki, liczące od kilku do kilkudziesięciu pokoi, oferujące możliwość wypoczynku w przytulnej, intymnej atmosferze.

Hotele te powstają w wyjątkowych miejscach, bardzo często w starannie odrestaurowanych kamienicach, pałacach czy zamkach o długiej historii, co już nadaje im indywidualnego, rozpoznawalnego charakteru. Hotel butikowy zaskakuje gości również niestandardowym wyposażeniem wnętrz, np. łączącym elementy tradycyjnego stylu architektonicznego z designerskimi detalami bądź też zawierającym motywy nawiązujące do kultury danego kraju lub miasta. Wystrój każdego z pokoi i apartamentów został starannie przemyślany i indywidualnie zaprojektowany po to, aby wypoczywające w nich osoby mogły poczuć się wyjątkowo.

Takie właśnie cechy odróżniają hotele klasy boutique od nawet najbardziej ekskluzywnych hoteli sieciowych, w których to zauważymy pewnego rodzaju powtarzalność w zakresie wyposażenia wnętrz. Tymczasem w hotelach butikowych możemy liczyć na odpoczynek w wyjątkowej oprawie i kameralnej atmosferze.